Microgreens, Mikrozelenina čo na nej všetci vidia?

Mikrozelenina sa pôvodne začala pestovať v 80-tych rokoch 20 storočia pre šéf-kuchárov špičkových reštaurácií, ktorý ich čím ďalej tým viac používajú ako doplnok chutí a farieb na dozdobenie jedál. Vizuálna stránka servírovaného jedla je pre každú lepšiu reštauráciu mimoriadne dôležitá, pretože najmä mimo domova si ľudia jedlo vychutnávajú najskôr očami. No nie je to len vzhľad, čo mikrozelenina dokáže vylepšiť. Mikrozelenina je pri svojej úžasnej jemnosti a chrumkavosti doslova nabitá chuťou. Preto sa dá používať podobne ako korenie - iba minimálne množstvo mikrozeleniny dodá jedlu plnú skvelú chuť a je iba na Vás akú si zvolíte. Podľa druhu mikrozeleniny máte na výber plnú škálu chutí od sladkej, jemne slanej, citrónovej, mätovej, levanduľovej, rôzne korenistej až po veľmi ostrú či horkú chuť. Nehovoriac o tom, že jednotlivé chute a farby sa veľmi ľahko kombinujú.     

Toto ale neboli tie pravé dôvody prečo popularita mikrozeleniny tak narastá. Početné vedecké štúdie vykonané v posledných rokoch hovoria o skvelých nutričných benefitoch a pozitívnych vplyvoch na zdravie. Podľa viacerých štúdií koncentrácia fytonutrientov, antioxidantov, vitamínov, minerálov enzýmov, prospešných farbív a iných prospešných látok mnohonásobne prevyšuje koncentráciu v dospelej zelenine. Viacerí preto považujú mikrozeleninu za „superfood“. A ľudia ktorí dbajú na svoju výživu ju konzumujú pravidelne.

Ak chcete jesť naozaj zdravo, veľký benefit mikrozeleniny je v neposlednom rade aj v tom, že je rýchla a pestuje sa najmä v indoorových kontrolovaných až takmer sterilných podmienkach. Vďaka tomu mikrozelenina nepotrebuje absolútne žiadne herbicídy, pesticídy ani iné „cídy“ dokonca ani žiadne hnojivá, čomu sa pri pestovaní dospelej zeleniny ani tej BIO nevyhnete. Pre úplnú kontrolu si mikrozeleninu môžete dopestovať sami doma. Je to veľmi jednoduché a vďaka rýchlemu výsledku to mimoriadne baví aj deti. Potrebujete na to vlastne iba vhodné semená a podložku alebo substrát.

 

Published: January 12 2020