Kalokvet modrý, Africká lalia, Agapanthus praecox orientalis cca 50 semien

Modifikátor ceny variantu
Predajná cena3,95 €

Kód tovaru: S12940

Kalokvet modrý, Africká lalia, Agapanthus praecox orientalis cca 50 semien

Kvetina lásky z Južnej Afriky je v lete ozdobou každého kvetináča. Zo zelených listov vyrastajú jeden meter vysoké stonky, na ktorých je viac ako 150 kvetov usporiadaných do pôsobivých kvetinových gulí. Lievikovité kvety sa neotvárajú súčasne, takže kvitnutie jednej stonky môže trvať dva až tri týždne a rôzne kvetenstvá ukazujú svoje letné predstavenie celé mesiace. Africká ľalia bola dlho klasickou rastlinou v kvetináči vo feudálnych parkoch, ako je Versailles. Je nenáročná na starostlivosť a dá sa ľahko uchovávať vo vlastnej záhrade. Množstvo kvetov sa z roka na rok zvyšuje.

Najlepší čas na výsev semien je od februára do apríla alebo v čase od septembra do októbra. Semená rozložte na vlhký substrát na vrch dajte len tenučkú vrstvu substrátu (max  0,5 cm) a nádobu so semenami zakryte bielou netkanou textíliou, aby zemina nevyschla. Textíliu každý de asi na 2 hodiny úplne odokrite. Takto sa vyhnete tvorbe plesní na vašom substráte. Nádobu s vysiatim osivom umiestnite na jasné a teplé miesto s teplotou medzi 20 ° C a 25 ° Celzia a udržujte substrát vlhký, ale nie mokrý. Klíči spravidla päť až sedem týždňov - v niektorých prípadoch však posledné semená môžu klíčiť až tri mesiace.

Stanovisko: Slnnečné

Starostlivosť: Pre bohaté kvitnutie africkej ľalie je lepšie riadiť sa príslovím „menej je viac“. Čím menej miesta majú mäsité korene rastliny v kvetináči, tým viac kvetov rastlina vytvára. Vyberte si preto na kultiváciu menší kvetináč a polievajte hojne, ale v dlhších intervaloch - je to oveľa lepšie ako stála vlhkosť, ktorá by mohla viesť k hnitiu koreňov. Od apríla do augusta môžete prihnojovať tekutým hnojivom, nie však viac ako každé dva až štyri týždne. Príliš veľa hnojenia vedie k silnejšiemu olisteniu rastliny a skôr k menšiemu množstvu kvetov.

V zime: Rastlinu udržiavajte na svetlom mieste s teplotou od 5 ° do 10 ° Celzia. Počas zimy udržujte zem iba mierne vlhkú.