Adénium žltolisté Púštna ruža

Modifikátor ceny variantu
Predajná cena3,95 €
Počet semien v balení: 8

Exotická púštna ruža kvitne na bizarnom, vodu zadržiavajúcom sukulentnom kmeni (caudex), ktorý sa prispôsobil suchému prírodnému biotopu. Poteší každého milovníka bonsajov svojim bohatým kvetom, ktorý pokrýva celú rastlinu až 5 cm veľkými, ružovo-červeno sfarbenými kvetmi.

Kód tovaru: 19955

Adénium žltolisté (Púštna ruža, Adenium obesum)

Pestovanie: Výsev vo vnútri je možný počas celého roka. Semená položte do vlhkého substrátu a prisypte iba tenkou vrstvičkou substrátu. Výsevnú nádobu zakryte čírou fóliou, do ktorej nezabudnite urobiť dierky. Fóliu každý druhý deň asi na dve hodiny úplne odokryjeme aby sme zabránili plesniveniu substrátu. Nádobu zo semenami držte na svetlom mieste s teplotou asi 20°-25°C. Substrát udržujte vlhký nie však mokrý. Rastlina zvyčajne klíči 1-2 týždne.

Stanovisko: Púštna ruža je prispôsobená na silné priame slnko a potrebuje plné slnečné stanovisko na kultiváciu. Vo vnútri by mala byť umiestnená na okne na juhu. Počas leta môžete rastlinu premiestniť vonk pri teplote najmenej 15 ° C tak aby mala čo najviac slnečného svetla, čím dosiahnete bohatý kvet.

Starostlivosť: Ako sukulentná rastlina môže Púštna ruža vydržať dlhé obdobia sucha, akonáhle sa naplní jej zásobník vody. Je pravdepodobnejšie, že dôjde k poškodeniu spôsobenému prílišnou závlahou alebo podmáčaním. Počas obdobia rastu a kvitnutia môžete dávkovať kvapalné hnojivo pre bonsaje raz za mesiac.

V zime: Nie je mrazuvzdorná a mala by sa udržiavať na slnečnom okne pri teplotách najmenej 15 ° C. Pri nižších teplotách, nikdy nie menej ako 10 ° C - sa dostane do hibernácie a zhodí listy. Od jesene by ste mali udržiavať zeminu takmer úplne suchú aby ste podporili hibernáciu. Týmto spôsobom získa silu pre bohaté kvitnutie v budúcom roku. So začiatkom obdobia rastu môžete pomaly zvyšovať zavlažovanie.