Kostihoj lekársky, Symphytum officinale cca 0,5 g

Modifikátor ceny variantu
Predajná cena2,34 €

Kód tovaru: VRE361200

Kostihoj lekársky, Symphytum officinale cca 0,5 g

Mladé listy sú jedlé surové aj varené: veľmi bohaté na bielkoviny a vitamíny! Mäkké výhonky vyrastú pod bieliacim hrncom (nádobou) na jar. Liečivý čaj sa vyrába zo starších listov (čerstvých alebo sušených). Lúpaný koreň je vynikajúci v polievke a pražený je zložkou (spolu s púpavou a koreňom čakanky) v náhradnej káve. Rastlina má mnoho liečebných použití, najmä sa jej pripisujú pozitívne účinky v oblasti hojenia rán a dezinfekcie. Používa sa listová a koreňová časť rastliny. Nezabudnite na eleganciu a ľahké pestovanie v záhrade. Rastlina môže byť pravidelne rezaná a listy sú výživným mulčom pre zemiaky a paradajky. List sa umiestni do malého množstva vody na 1 týždeň a vytvorí sa veľmi úrodná kvapalina obsahujúca draslík. Žlté farbivo sa čerpá z čerstvých zelených častí.

Výsev: apríl-júl, najprv na teplom mieste; ak po 4 týždňoch stále neklíči, nechajte semená vo výsevnej nádobe v chladnom prostredí (chladničke) 2-4 týždne. Pri umiestnení opäť na teplo, by malo nasledovať klíčenie, inak sa musí proces chladenia opakovať.

Balenie: 0,5 g

Toto osivo sa pestuje, čistí a balí podľa zodpovedných ekologických výrobných postupov. Tieto semená pochádzajú od malých pestovateľov, ktorí svoje rastliny pestujú ako svoju vášeň a v zásade bez použitia chemických látok. Nemajú však štatút ani certifiká